• The Woman in the Window

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Vigilante

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Disobedience

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Wish Upon

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★★½

  • Life

    ★★★½

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★