clapscare has logged 257 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Braid

Braid

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hosts

Hosts

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Entity

The Entity

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Howling

The Howling

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
May

May

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry