• Squid Game

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Nothing good comes after your 30's

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Deathwish - Uncrossed

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Year of The Cat

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Cross the Line

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Amor e Sorte

  • Sobre Nossas Cabeças

    ★★★

  • Unliveable

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • All Women in the World

  • Extraction

    ★½

  • LA Originals

    ★★★★

  • Evil Eye

    ★★

  • The Occupant

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • YOU GOOD?

    ★★★

  • Primitive - Encore

    ★★★½

  • Òlòtūré

  • Countdown

  • Outcast Rockstar

    ★★★½

  • The Legacy of the Bones

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • It's a Match

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Room

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★★

  • Punk

    ★★★★½