Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Against the Ice

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • And Just Like That… The Documentary

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★