• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Noelle

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • High Flying Bird

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • A Maine Movie

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Action Point

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Gotti

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Book Club

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½