RSS feed for ClarksDad
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Parasite

    ★★★★½

  • Halloween

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Café Society

    ★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Drive

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Burlesque

    ★★

  • A Serbian Film

    ½

  • Sex and the City 2

    ½

  • Halloween II

    ½

  • Whatever Works

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★★

  • Doubt

    ★★★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

  • Halloween

    ★½

  • Match Point

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ½

  • House of Wax

    ★★★

  • A Dirty Shame

    ½

  • Crash

    ½

  • Birth

    ★★★★★

  • House of 1000 Corpses

    ½

  • The Hours

    ★★★★★

  • Red Dragon

    ★★★★

  • The Kid Stays in the Picture

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Mulholland Drive

  • Moulin Rouge!

    ★★

  • Hannibal

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Titus

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ½

  • Halloween H20: 20 Years Later

  • The Portrait of a Lady

    ★★★★★

  • Fargo

  • Heat

  • Showgirls

    ★★★★½

  • Mighty Aphrodite

  • Bullets Over Broadway

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

  • That's Entertainment! III

  • The Last Seduction

  • Manhattan Murder Mystery

    ★★★★

  • Husbands and Wives

    ★★★★

  • Basic Instinct

  • Shadows and Fog

    ★★★★

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★★

  • Madonna: Truth or Dare

    ★★★★½

  • Crimes and Misdemeanors

    ★★★★★

  • September

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★

  • Angel Heart

  • Radio Days

    ★★★★★

  • Hannah and Her Sisters

    ★★★★★

  • Day of the Dead

    ★★★½

  • The Purple Rose of Cairo

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★½

  • Broadway Danny Rose

    ★★★★★

  • Christine

    ★★★½

  • Zelig