RSS feed for ClarksDad

ClarksDad has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They Won't Believe Me

They Won't Believe Me

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Brasher Doubloon

The Brasher Doubloon

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Hell 36

Private Hell 36

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Locket

The Locket

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Clay Pigeon

The Clay Pigeon

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bodyguard

Bodyguard

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomorrow Is Another Day

Tomorrow Is Another Day

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Thumbs a Ride

The Devil Thumbs a Ride

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Repeat Performance

Repeat Performance

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Strangers

House of Strangers

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Reckoning

Dead Reckoning

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Tip Off

The Big Tip Off

1955
×
★★
Read the review Edit this entry