• Coma

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Eyes of Laura Mars

    ★★★

  • The Night of the Iguana

    ★★★½

  • Lost in America

    ★★★★

  • Working Girls

    ★★½

  • Fantasia

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Looking: The Movie

    ★★

  • Weekend

    ★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★★½

  • Maleficent

    ½

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • You'll Find Out

    ★★★½