RSS feed for Josh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spotswood

Spotswood

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Torrid Zone

Torrid Zone

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Chain Lightning

Chain Lightning

1950
×
Edit this entry  
01
A Hatful of Rain

A Hatful of Rain

1957
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The North Avenue Irregulars

The North Avenue Irregulars

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Torrid Zone

Torrid Zone

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Desert Rats

The Desert Rats

1953
×
★★★½
Edit this entry  
26
Torrid Zone

Torrid Zone

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Force 10 from Navarone

Force 10 from Navarone

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Left Handed Gun

The Left Handed Gun

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Force 10 from Navarone

Force 10 from Navarone

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★½
Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry