• Father's Last Note

    ★★★★

  • Dreams of the Past

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Ricky Today

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Who's That At the Back of the Bus ?

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Doctor Who: Shada

    ★★★★½

  • Moose Limbs

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Beauty and the Beast

    ½

  • Scream for Me Sarajevo

    ★★★★★

  • Bad Black

    ★★★★★

  • The African Doctor

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Spectre

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Doctor Who: Last Christmas

  • Kingsman: The Secret Service

  • Doctor Who: Dark Water/Death in Heaven

  • Love & Mercy

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • The Lego Movie

  • Doctor Who: The Time of the Doctor

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

  • The Five(ish) Doctors Reboot

    ★★★★

  • An Adventure in Space and Time

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Night of the Doctor

  • Ender's Game

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

  • Fateful Findings

    ★½

  • Doctor Who: The Snowmen

  • The Snowman and The Snowdog

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

    ★★★★

  • Nativity 2: Danger in the Manger!

  • Skyfall

    ★★★★½

  • ParaNorman

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • Paperman

  • Identity

    ★★★½

  • The Avengers

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

  • Fresh Guacamole

  • Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

  • The Muppets

  • The Adventures of Tintin

  • Hugo

  • Love on a Leash

    ★★★★½

  • The Kid with a Bike

  • Doctor Who: A Christmas Carol

  • The Dragon in My Dreams

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Despicable Me

  • Day & Night

  • Toy Story 3

  • How to Train Your Dragon

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★

  • Doctor Who: The End of Time

  • Doctor Who: The Waters of Mars

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • Scooby-Doo! The Mystery Begins

  • Breaking the Mould

    ★★★½

  • Doctor Who: Planet of the Dead

  • Doctor Who: The Next Doctor

  • Bedtime Stories