cullen has logged 69 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker - Royal Ballet

The Nutcracker - Royal Ballet

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Kate Bush: Christmas TV Special

Kate Bush: Christmas TV Special

1979
×
Read the review Edit this entry  
21
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spinning

Spinning

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
s01e03

s01e03

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Stories

American Stories

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swan Lake - The Kirov Ballet

Swan Lake - The Kirov Ballet

1990
×
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry