Sort by

cullen has logged 64 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bolt Driver

Bolt Driver

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hesher

Hesher

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Earth

After Earth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird

Bird

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
LEGENDARYMUSICREACTZ REACTS TO SPIRAL BY 21 SAVAGE

LEGENDARYMUSICREACTZ REACTS TO SPIRAL BY 21 SAVAGE

×
Read the review Edit this entry  
19
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Errand Boy

The Errand Boy

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Errand Boy

The Errand Boy

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moon Mater

Moon Mater

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry