Sort by

cullen has logged 60 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neruda

Neruda

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
No

No

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Count

The Count

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Day's Pleasure

A Day's Pleasure

1919
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Idle Class

The Idle Class

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adventurer

The Adventurer

1917
×
★★★½
Edit this entry  
14
One A.M.

One A.M.

1916
×
Read the review Edit this entry  
14
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cure

The Cure

1917
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
One A.M.

One A.M.

1916
×
Read the review Edit this entry  
13
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Crime

True Crime

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Making Mr. Right

Making Mr. Right

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry