• Hey There!

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

    ★★★★½

  • Soul

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★★

  • You've Got Murder

  • Enormous

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Nimic

  • A Tale of Three Sisters

  • Synonyms

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Glass

  • One Love

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Capernaum

  • Border

  • Persona

  • Shut Up and Play the Piano

    ★★★★

  • Mortal World

  • Butterflies

  • Sour Apples

  • Split

  • Bad Cat

  • The Revenant

  • Lemonade

  • Ivy

  • Bana Masal Anlatma

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Coming Soon

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Winter Sleep

  • Let's Sin

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Wolf of Wall Street

  • Yozgat Blues

  • Behzat Ç.: Ankara Is on Fire

  • 12 Years a Slave

  • Enemy

  • Only Lovers Left Alive

  • Inside Llewyn Davis

  • The Best Offer

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • The Intouchables

  • The Skin I Live In

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Drive

    ★★★★

  • The Tree of Life

  • Behzat Ç.: I Buried You in My Heart

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Incendies

  • Prince of Persia: The Sands of Time

  • Certified Copy

    ★★★★

  • Yahşi Batı

  • 3 Idiots

  • Avatar

  • Vavien

  • Kolpaçino

  • Fantastic Mr. Fox

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Enter the Void

  • Up

  • The Curious Case of Benjamin Button