Sort by

Claudia has logged 102 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Edit this entry  
30
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
CHiPS

CHiPS

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
You Get Me

You Get Me

2017
×
★½
Edit this entry  
27
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sleepover

Sleepover

2004
×
Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★½
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Edit this entry  
15
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
½
Read the review Edit this entry