• The Hand of God

    ★★★★

  • Titane

  • Four Roads

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★★★

  • 80,000 Years Old

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

  • The Best Years

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Cold Meridian

  • Hammamet

    ★★★

  • The Goddess of Fortune

    ★★★★

  • The Mandela Effect

  • The Forest of Love

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★★

  • Breakwater

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Magical Nights

  • If Life Gives You Lemons

  • On My Skin

    ★★★★★

  • Il tuttofare

    ★★

  • Ulises

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Return

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Call Me by Your Name

  • My Way: The Rise and Fall of Silvio Berlusconi

    ★★★★★

  • Jackie

  • Amanda Knox

  • Race

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • De Djess

    ★★★½

  • 11 Minutes

  • Love

    ★★★½

  • The Brain Hack

  • The Kidnapping of Michel Houellebecq

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • I Can Quit Whenever I Want

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Palo Alto

  • The Art of Happiness

    ★★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

  • Le Donne della Vucciria

    ★★

  • The Museum of Imagination

  • The Capsule

    ★★★

  • Do You Like to Read?

  • Long Branch

  • We Have a Pope

  • Boris - Il film

  • The Whisperer in Darkness

  • Kyoto Story

  • A Serbian Film

    ★★★

  • Poetry

    ★★★★

  • The Tatami Galaxy

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Veduta

  • A Day

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

  • Avatar

  • The Mouth of the Wolf

    ★★★★

  • Amore 14

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

  • Plastic Bag

    ★★★★