cláudio!!! has logged 38 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry