RSS feed for Claudine
  • The Voice in Your Head

    ★★★★

  • Single

    ★★★½

  • Blackheads

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Reminiscences of the Green Revolution

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Like Father

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Tully

  • Shirkers

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Third Murder

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • I Am Not a Witch

    ★★★★

  • Hanzi

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Design Disruptors

    ★★★

  • The Accountant

    ★★½

  • After the Storm

    ★★★★

  • In Pursuit of Silence

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★

  • Our Little Sister

    ★★★★★

  • A Film About Coffee

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Above the Clouds

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Chef

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★