Michael has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Detainment

Detainment

2018
×
Edit this entry  
29
The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

2010
×
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sarah Plays a Werewolf

Sarah Plays a Werewolf

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Phaedra

Phaedra

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fireworks

Fireworks

1947
×
Edit this entry  
17
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
Edit this entry  
17
Eaux d'artifice

Eaux d'artifice

1953
×
Edit this entry  
16
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Islands

Islands

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Syndrome IO

Syndrome IO

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncle

Uncle

1959
×
Edit this entry  
09
Maxwell's Demon

Maxwell's Demon

1968
×
Edit this entry  
08
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Imbued Life

Imbued Life

2019
×
Edit this entry  
03
Elvis: Strung Out

Elvis: Strung Out

2018
×
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry