Sort by

maca has logged 210 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Edit this entry  
14
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Friends

Just Friends

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry