• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • News of the World

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Plumber

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

  • Scoob!

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★