Sort by

Clayton has logged 172 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pit

The Pit

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry