Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Safety

Safety

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry