RSS feed for Christopher
  • A Whisker Away

    ★★½

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Abominable

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Samurai Shifters

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

    ½