• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 8:46

  • Scoob!

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Black Bear

  • Spree

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker