CLeahy97 has logged 508 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logorama

Logorama

2009
×
★★
Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry