Sort by

clemens_oskar has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antigone

Antigone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oktoberfest: Beer and Blood

Oktoberfest: Beer and Blood

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Im Abgrund

Im Abgrund

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Sleep

Sleep

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
1BR

1BR

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Best Years

The Best Years

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amulet

Amulet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring Me Home

Bring Me Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Days and a Life

Three Days and a Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Hostage Radio

Hostage Radio

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry