stacy has logged 640 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Edit this entry  
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alps

Alps

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Somewhere Else Tomorrow

Somewhere Else Tomorrow

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
City of Joy

City of Joy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
28
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tess

Tess

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dresser

The Dresser

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Tender Mercies

Tender Mercies

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★½
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★
Edit this entry  
21
Touching the Void

Touching the Void

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Edit this entry  
21
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry