• Lightyear

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★