• Elvis

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Morbius

  • Ambulance

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Uncharted

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

  • Malignant

  • Being James Bond

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

  • Chris Gethard: Half My Life

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Happily

    ★★★★½

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Scary of Sixty-First

  • The Sparks Brothers

  • CODA

  • It's a Sin

  • Wonder Woman 1984

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Freaky

  • Hubie Halloween

  • Black Box

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Another Round

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Beastie Boys Story

  • Shiva Baby

  • The Way Back

    ★★★★