CliffBrumby has logged 36 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Georgy Girl

Georgy Girl

1966
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Run Wild, Run Free

Run Wild, Run Free

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
The Day After

The Day After

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
21
House

House

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Sink the Bismarck!

Sink the Bismarck!

1960
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★½
Edit this entry  
10
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★½
Edit this entry  
03
No Sex Please: We're British

No Sex Please: We're British

1973
×
★★★
Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry