CliffBrumby has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Carry On Camping

Carry On Camping

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Superman II

Superman II

1980
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Squeeze

The Squeeze

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Hell Drivers

Hell Drivers

1957
×
★★★★
Edit this entry