RSS feed for ClintEWood

ClintEWood has logged 69 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Edit this entry  
30
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★
Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Edit this entry  
23
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Edit this entry  
19
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★★★
Edit this entry  
10
Trench 11

Trench 11

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Blackthorn

Blackthorn

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry