RSS feed for Clint

Clint has logged 263 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bluebeard

Bluebeard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night is Short, Walk on Girl

Night is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gate of Flesh

Gate of Flesh

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daguerrotype

Daguerrotype

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Along for the Ride

Along for the Ride

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry