RSS feed for Clint

Clint has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Not Quite Hollywood

Not Quite Hollywood

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Confessions

The Confessions

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry