Sort by

Clint has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Summer School

Summer School

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Screwed

Screwed

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
★★½
Edit this entry  
01
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Up Close & Personal

Up Close & Personal

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry