Sort by

Clint has logged 163 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Edit this entry  
04
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eddie and the Cruisers

Eddie and the Cruisers

1983
×
★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zatoichi and the Doomed Man

Zatoichi and the Doomed Man

1965
×
★★½
Edit this entry  
12
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry