• Capone

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Turkey Drop

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Holiday in the Wild

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Float

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Juanita

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Aftermath

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • The Princess Switch

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

    ★★★★

  • Christmas with a View

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

    ★★★