Clmvm has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Hana's Suitcase

Inside Hana's Suitcase

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monstrous

Monstrous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America

Captain America

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Werewolf

The Werewolf

1913
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry