Clmvm has logged 44 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America

Captain America

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Werewolf

The Werewolf

1913
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night School

Night School

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Edit this entry