cloezenga has logged 34 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Feels

The Feels

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Grass Is Greener

Grass Is Greener

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry