Sort by

chloe has logged 152 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Die in Oregon

How to Die in Oregon

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
01
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue

Blue

2018
×
Edit this entry  
25
Gasman

Gasman

1998
×
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry