jordan has logged 247 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★★
Edit this entry  
12
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry