jordan has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Live by Night

Live by Night

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry