jordan has logged 197 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stevie Nicks: Live In Concert The 24 Karat Gold Tour

Stevie Nicks: Live In Concert The 24 Karat Gold Tour

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry