wmily has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
23
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry