wmily has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Khalid v. Peñate

Khalid v. Peñate

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry