• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Pit Where We Were Born

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Grass Is Greener

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • Ham on Rye

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • The Orphan

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Black Mother

    ★★★★

  • Accidence

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

    ★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Dumb: The Story of Big Brother Magazine

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Jimi Could Have Fallen from the Sky

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★½

  • I Called Him Morgan

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★