• Dragon's Lair: The Movie

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Love Like the Falling Petals

    ★★★½

  • Umma

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • A・Rigato: JaruJaru Tower 2020

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Asakusa Kid

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • 踊り子

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Parasite in Love

    ★★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • American Girl

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Intolerance

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Demonic

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★