• The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½